SIT8008BI-12-33E-12.300000D
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 12.3000MHZ H/LV-CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8008BI-12-33E-12.300000D PDF
Type Description
Series:SiT8008B
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:12.3 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ECX-L22CM-24.576
ECX-L22CM-24.576
XTAL OSC XO 24.5760MHZ LVDS SMD
SiT3373AC-2E9-33NB223.000000T
SiT3373AC-2E9-33NB223.000000T
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVDS
SiT9365AC-2B2-33E50.000000X
SiT9365AC-2B2-33E50.000000X
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS
SiT3373AC-1B9-33NC622.080000Y
SiT3373AC-1B9-33NC622.080000Y
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
SIT8008BI-12-33E-12.300000D
SIT8008BI-12-33E-12.300000D
MEM2012TC470
MEM2012TC470
FILTER LC(T) 47PF SMD
DPD030040-P9/RN-DK
DPD030040-P9/RN-DK
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3V 1.2W