
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8209 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 150 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 36mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of SIT8209AC-23-28E-150.000000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
CONN HEADER SMD 20POS 1.27MM
CONN HEADER SMD 3POS 1.25MM
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM