SIT1602BC-22-25N-33.333300D
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT1602BC-22-25N-33.333300D PDF
Type Description
Series:SiT1602B
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:33.3333 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5156AICFA-33VT-20.000000X
SiT5156AICFA-33VT-20.000000X
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ
SiT3373AI-2B9-33NU307.695484T
SiT3373AI-2B9-33NU307.695484T
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
SiT3373AC-1B2-33NX364.800000Y
SiT3373AC-1B2-33NX364.800000Y
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVPECL
Y40784K30213V0L
Y40784K30213V0L
RES 4.30213K OHM 0.3W 0.005% RAD
SiT3372AI-1E3-30NY160.000000T
SiT3372AI-1E3-30NY160.000000T
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
SIT1602BC-22-25N-33.333300D
SIT1602BC-22-25N-33.333300D
OSTOQ10A550
OSTOQ10A550
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.5MM