
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECSpressCON™ ECXV-P |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 120 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±90ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 50mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ECXV-P37C2M-120.000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 24.5760MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 120MHZ SMD
DC DC CONVERTER 15V 1.5W
CONN RCPT HSNG MALE 39POS PNL MT
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP