
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8008 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 68 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIT8008AI-81-33E-68.000000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVDS
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
FIXED IND 2.3NH 1A 70 MOHM SMD
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 16A PCB
MEMS OSC XO 68.0000MHZ H/LV-CMOS
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM