AX7DCF1-725.0000T
Description
XTAL OSC XO 725.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
AX7DCF1-725.0000T PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX7
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:725 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):70mA
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B3-30NH76.800000Y
SiT3372AI-1B3-30NH76.800000Y
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
SiT3372AC-4E3-25NE74.175820Y
SiT3372AC-4E3-25NE74.175820Y
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
SiT3373AC-4B3-33NY224.000000Y
SiT3373AC-4B3-33NY224.000000Y
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
AMPMEDA-34.0000T3
AMPMEDA-34.0000T3
MEMS OSC XO 34.0000MHZ CMOS SMD
AX7DCF1-725.0000T
AX7DCF1-725.0000T