SIT1602BI-13-30S-65.000000E
Description
MEMS OSC XO 65.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-13-30S-65.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:65 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B3-25NH148.425787T
SiT3372AI-1B3-25NH148.425787T
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ
SiT5156AI-FA-25N0-25.000000F
SiT5156AI-FA-25N0-25.000000F
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
SiT9365AI-1B1-33E74.175824T
SiT9365AI-1B1-33E74.175824T
XTAL OSC XO 74.175824MHZ LVPECL
TNPW0603332RBEEA
TNPW0603332RBEEA
RES 332 OHM 0.1% 1/8W 0603
SiT3372AI-2B9-25NB155.520000T
SiT3372AI-2B9-25NB155.520000T
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
7C-12.000MCA-T
7C-12.000MCA-T
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
SIT1602BI-13-30S-65.000000E
SIT1602BI-13-30S-65.000000E