SIT1602BI-22-25N-65.000000D
Description
MEMS OSC XO 65.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-22-25N-65.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:65 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-2E1-30E74.175824X
SiT9365AI-2E1-30E74.175824X
XTAL OSC XO 74.175824MHZ LVDS
SiT3372AC-2E2-33NZ148.500000T
SiT3372AC-2E2-33NZ148.500000T
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS