TXEABDSANF-32.000000
Manufacturer
Taitien
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 32.0000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
TXEABDSANF-32.000000 PDF
Type Description
Series:TX
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:32 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:2.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±1ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)