
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ClearClock™ AX7 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 1.046 GHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 70mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of AX7DCF1-1046.0000T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 70.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 124.7500MHZ CMOS SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 32PF SMD
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 1.0460GHZ LVDS SMD
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 60VDC