
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8209 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 166.66 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 36mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of SIT8209AC-G1-28S-166.660000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVPECL
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
GROVE I2C HIGH ACCURACY TEMPERAT
RES 360 OHM 1/2W 5% AXIAL