
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1618 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 48 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SIT1618BE-18-18E-48.000000D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 62.5000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
CONN RCPT FMALE 151P GOLD SOLDER
CONN PLUG W/SOCKETS