
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5356, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 16.3676 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±250ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5356AECFN-33N0-16.367600Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 25.000625MHZ H/LV-CM
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
TCO 250VAC 10A 128C (262F) AXIAL
XTAL OSC TCXO 16.3676MHZ
DC DC CONVERTER 5V 100W
CONN RCPT HSG FMALE 46POS PNL MT