SIT9120AC-1D1-25E166.660000Y
Description
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AC-1D1-25E166.660000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B2-25NE135.000000T
SiT3372AC-1B2-25NE135.000000T
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-2E9-28NC148.425750T
SiT3372AI-2E9-28NC148.425750T
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ LVDS
SIT1602BC-22-30S-25.000625D
SIT1602BC-22-30S-25.000625D
MEMS OSC XO 25.000625MHZ H/LV-CM
SIT9120AC-1D1-25E166.660000Y
SIT9120AC-1D1-25E166.660000Y
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVPECL
VI-J3Y-MZ-S
VI-J3Y-MZ-S
DC DC CONVERTER 3.3V 17W