ASFLMPC-72.000MHZ-T3
Description
MEMS OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
ASFLMPC-72.000MHZ-T3 PDF
Type Description
Series:ASFLMP, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:72 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4B9-28NX133.516483X
SiT3372AI-4B9-28NX133.516483X
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ HCSL
SiT3372AC-4E3-30NE75.000000Y
SiT3372AC-4E3-30NE75.000000Y
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
SiT3373AI-4B3-33NY500.000000Y
SiT3373AI-4B3-33NY500.000000Y
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
ASFLMPC-72.000MHZ-T3
ASFLMPC-72.000MHZ-T3
WIRELESS ALERT T
WIRELESS ALERT T
TEMPERATURE MONITOR WITH EMAIL A
S-1206B41-U3T1G
S-1206B41-U3T1G
IC REG LINEAR 4.1V 250MA SOT89-3