S12510T-27.000-X1-CT
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
S12510T-27.000-X1-CT PDF
Type Description
Series:S1 X1
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):5mA
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)