SIT8208AC-32-25E-65.000000T
Description
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-32-25E-65.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:65 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2B3-25NG77.760000T
SiT3372AC-2B3-25NG77.760000T
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
SiT5156AECFA-33VT-10.949297F
SiT5156AECFA-33VT-10.949297F
XTAL OSC VCTCXO 10.949297MHZ
SiT3372AC-4E2-33NZ133.516483X
SiT3372AC-4E2-33NZ133.516483X
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ HCSL
XPGDWT-01-0000-00HF7
XPGDWT-01-0000-00HF7
LED XLAMP XPG3 WARM WHT SMD
SXT2148FE16-27.120MT
SXT2148FE16-27.120MT
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
SIT8208AC-32-25E-65.000000T
SIT8208AC-32-25E-65.000000T
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM