SIT9002AC-143N33EQ197.00000T
Description
MEMS OSC XO 197.0000MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9002AC-143N33EQ197.00000T PDF
Type Description
Series:SiT9002
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:197 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):84mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)