SIT1602BC-21-33S-4.000000G
Description
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-21-33S-4.000000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:4 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2E9-33NZ156.250000X
SiT3372AI-2E9-33NZ156.250000X
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
SiT3373AC-4B3-25NZ500.000000X
SiT3373AC-4B3-25NZ500.000000X
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 74.1800MHZ CMOS SMD
SIT1602BC-21-33S-4.000000G
SIT1602BC-21-33S-4.000000G