550KC185M000DG
Description
XTAL OSC VCXO 185.0000MHZ CML
DataSheet
550KC185M000DG PDF
Type Description
Series:Si550
Package:Strip
Type:VCXO
Frequency:185 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CML
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±75ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):117mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)