SIT9386AE-4B2-33E100.000000D
Description
MEMS OSC XO 100.000MHZ HCSL
DataSheet
SIT9386AE-4B2-33E100.000000D PDF
Type Description
Series:SiT9386, Elite Platform™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCSL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):92mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)