ASFLMPC-13.000MHZ-T3
Description
MEMS OSC XO 13.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
ASFLMPC-13.000MHZ-T3 PDF
Type Description
Series:ASFLMP, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:13 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)