ASFLM1-7.3728MHZ-C-T
Description
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCMOS SMD
DataSheet
ASFLM1-7.3728MHZ-C-T PDF
Type Description
Series:ASFLM, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:7.3728 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):15mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)