ECOC-2522-12.800-5HS
Manufacturer
ECS Inc. International
VIGOR # :
Description
XTAL OSC OCXO 12.8000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
ECOC-2522-12.800-5HS PDF
Type Description
Series:ECOC-2522
Package:Tray
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:OCXO
Frequency:12.8 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±30ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 75°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension:1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max):0.488" (12.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1E3-25NZ77.760000X
SiT3372AI-1E3-25NZ77.760000X
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL