SIT1602BI-21-30N-66.000000D
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-21-30N-66.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-2E1-30N153.600000Y
SiT9365AC-2E1-30N153.600000Y
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVDS
SiT3372AI-1E9-33NU160.000000X
SiT3372AI-1E9-33NU160.000000X
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-4E3-25NG140.000000T
SiT3372AC-4E3-25NG140.000000T
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ HCSL