SIT1602BC-13-25E-27.000000E
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-13-25E-27.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5156AECFA-28E0-16.367667X
SiT5156AECFA-28E0-16.367667X
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ
SiT3372AI-2B9-30NZ50.000000Y
SiT3372AI-2B9-30NZ50.000000Y
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-4E9-28NY280.550000T
SiT3373AI-4E9-28NY280.550000T
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
SIT1602BC-13-25E-27.000000E
SIT1602BC-13-25E-27.000000E
ERJ-U1TD2942U
ERJ-U1TD2942U
2512 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 29
MKP385256085JDA2B0
MKP385256085JDA2B0
CAP FILM 5600PF 5% 850VDC RADIAL