SIT8208AI-G2-25E-7.372800T
Description
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8208AI-G2-25E-7.372800T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:7.3728 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8208AC-G3-33E-16.369000Y
SIT8208AC-G3-33E-16.369000Y
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
CA70C12504GNT
CA70C12504GNT
XTAL OSC XO 125.0MHZ 2.5V SMD
SiT3373AC-4E3-28NG222.750000T
SiT3373AC-4E3-28NG222.750000T
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ HCSL
SiT3372AC-1E3-30NZ160.000000X
SiT3372AC-1E3-30NZ160.000000X
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
SIT8208AI-G2-25E-7.372800T
SIT8208AI-G2-25E-7.372800T
3M VIRTUA CCS PROTECTIVE 1=1PC
MGA06033R3M-10
MGA06033R3M-10
FIXED IND 3.3UH 6A 35 MOHM SMD