S75005T-19.200-X-M
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 19.2000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
S75005T-19.200-X-M PDF
Type Description
Series:S7
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:19.2 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-23-33N-8.192000D
SIT1602BC-23-33N-8.192000D
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AC-1B9-25NE250.000000T
SiT3373AC-1B9-25NE250.000000T
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-4E2-30NH76.800000T
SiT3372AI-4E2-30NH76.800000T
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ HCSL
SIT1602BC-73-33E-26.000000G
SIT1602BC-73-33E-26.000000G
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-4E2-33NH148.425787X
SiT3372AI-4E2-33NH148.425787X
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ HCSL
S75005T-19.200-X-M
S75005T-19.200-X-M