
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA70 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±150ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 40mA |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CA70C4007NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 12.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 40.0MHZ 3.3V SMD
RF SMALL SIGNAL TRANSISTOR
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
CONN RCPT MALE 23POS GOLD CRIMP