
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CB3 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 2.048 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 25mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CB3-3C-2M048000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 42.5000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 2.0480MHZ HCMOS TTL
CONN PLUG FMALE 2P SILV SLDR CUP
CONN RCPT FMALE 79POS GOLD CRIMP