
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8209 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 125 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 36mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SIT8209AI-G3-28S-125.000000T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 34.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
IC ADC 14BIT PIPELINED 64LFCSP
TORX CONTRACTOR INSERT BIT T25
CONN RCPT MALE 5POS GOLD CRIMP