
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8924 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.8mA |
| Ratings: | AEC-Q100 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIT8924AA-18-33N-16.000000E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
OSC XO 150MHZ 2.5V HCSL
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 41.657140MHZ CMOS SM
FIXED IND 1.5UH 815MA 120 MOHM
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
RF SHIELD 2.25" X 2.25" SMD T/H
DC DC CONVERTER 28V 25W