ASTMHTA-16.000MHZ-ZJ-E-T3
Description
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
ASTMHTA-16.000MHZ-ZJ-E-T3 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)