ASCO2-80.000MHZ-LB-T3
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
ASCO2-80.000MHZ-LB-T3 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:80 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±40ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)