
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ClearClock™ AX7 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 371.4286 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 94mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AX7PBF1-371.4286C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 125.003125MHZ HCMOS
XTAL OSC VCTCXO 311.0400MHZ LVPE
OSC XO 920MHZ 3.3V LVPECL
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC XO 371.4286MHZ LVPECL
CAP CER RADIAL