
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASGTX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 120 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.135V ~ 3.465V |
| Frequency Stability: | ±1ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 45mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.088" (2.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ASGTX-C-120.000MHZ-1-T2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS TTL
OSC XO 1.35GHZ 2.5V LVDS
MEMS OSC XO 5.0000MHZ LVCMOS SMD
XTAL OSC VCTCXO 120.0000MHZ LVCM
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 3P SIDE ENT 5.08MM PCB
DC DC CONVERTER 28V 75W