
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DSC1001 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 24 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8 ~ 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 6.3mA |
| Ratings: | AEC-Q100 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DSC1001CC1-024.0000T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 42.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 914.0000MHZ LVPECL
OSC XO 704.3806MHZ 2.5V LVDS
CAP CER NPO 0402
CAP CER 1210 430PF 50V ULTRA STA
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
CONN PLUG MALE 35P SILVER CRIMP