
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMX-309 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 36.864 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 20mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CMX309HBC36.864MTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 125.0060MHZ LVDS SMD
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL
CONN SOCKET 56POS 0.1 GOLD PCB
TERMINAL BLOCK EUROSTYLE
XTAL OSC XO 36.8640MHZ CMOS SMD