
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Ultra™ Si540 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 128 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 108mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.052" (1.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 540CAA128M000BBG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
OSC XO 160MHZ 1.8V CML
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 312.5000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 128MHZ CMOS SMD
RESISTOR CHASSIS MOUNT 31.6 OHM
RES CHAS MNT 900 OHM 1% 12.5W
CONN CONTACT SZ22 0.418" L