
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si501 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | CMEMS® |
| Frequency: | 8 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 1.7V ~ 3.6V |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 2.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 501ABA8M00000DAFR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
OSC XO 250MHZ 2.5V LVDS
XTAL OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
CAP CER 0805 430PF 16V ULTRA STA
CAP CER 1800PF 50V X7R 0603
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 1808
OSC CMEMS 8.0000MHZ LVCMOS