CMX309FBC28.322MTR
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 28.3220MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CMX309FBC28.322MTR PDF
Type Description
Series:CMX-309
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:28.322 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)