TC-50.000MDD-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
TC-50.000MDD-T PDF
Type Description
Series:TC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)