TA-37.500MBD-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
TA-37.500MBD-T PDF
Type Description
Series:TA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:37.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)