AX5DAF1-1250.0000C
Description
OSC XO 1.25GHZ 3.3V LVDS
DataSheet
AX5DAF1-1250.0000C PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX5
Package:Strip
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:1.25 GHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):80mA
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)