ASTMHTFL-14.7456MHZ-AR-E
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 14.7456MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASTMHTFL-14.7456MHZ-AR-E PDF
Type Description
Series:ASTMHT
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:14.7456 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)