AK2DCF1-200.0000T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 200MHZ 1.8V LVDS
Catalog
Oscillators
DataSheet
AK2DCF1-200.0000T3 PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AK2
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:200 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±30ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):15mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)