ABDFTCXO-19.440MHZ-L-2-CT
Description
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOS
DataSheet
ABDFTCXO-19.440MHZ-L-2-CT PDF
Type Description
Series:ABDFTCXO
Package:Strip
Type:TCXO
Frequency:19.44 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±280ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Package / Case:14-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.15mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)