AST3TQ-38.400MHZ-2-T2
Description
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ LVCMOS
DataSheet
AST3TQ-38.400MHZ-2-T2 PDF
Type Description
Series:AST3TQ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:38.4 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Frequency Stability:±280ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-50°C ~ 90°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)