ASTMUPCV-33-7.3728MHZ-EY-E-T3
Description
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCMOS SMD
DataSheet
ASTMUPCV-33-7.3728MHZ-EY-E-T3 PDF
Type Description
Series:ASTMUPC
Type:XO (Standard)
Frequency:7.3728 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)