AX5PBF1-250.0000
Description
OSC XO 250MHZ 2.5V LVPECL
DataSheet
AX5PBF1-250.0000 PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX5
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:250 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):110mA
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)